Hírek
2018. Március 25. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
2,6 százalékos lehet az idei infláció
A Századvég alapítvány előrejelzése szerint 2,6 százalékos lehet az infláció az idén - mondta Regős Gábor, az alapítvány elemzője szombat reggel az M1 aktuális csatornán.
Az elemző elmondta, tavaly 2,4 százalékos volt az infláció, az idei egy kicsit nagyobb lehet, de ez még mindig nagyon alacsony szintnek felel meg. Idén – a jelek szerint – folytatódhat a „dinamikus” béremelkedés, amihez hozzájárul a minimálbér emelése, a szociális hozzájárulási adó csökkentése és a munkaerőhiány – jelezte az elemző.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld
Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak
Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.
2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld
3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld
A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő
Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.

