Hírek
2016. November 25. 04:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
A hétvégén borúsabb lesz az idő
A hétvégén felhősebb, borúsabb lesz az ég, helyenként eső, a hegyekben néhol hó is lehet. A leghidegebb órákban mínuszokra is számítani kell, a maximumok több helyen is 10 Celsius-fok felett alakulnak
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott országos, középtávú előrejelzésből.
Pénteken a köd feloszlása után általában erősen felhős lesz az ég, és az ország északi felén elszórtan kisebb eső, zápor is előfordulhat. Mérsékelt lesz a légmozgás, csak este északkeleten várhatók élénk széllökések. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 0 és plusz 5 fok között várható, de északkeleten akár mínusz 2, míg az északnyugati határvidéken akár plusz 7 fok is lehet. A nappali maximumok 7 és 13 fok között alakulnak.
Szombaton is többnyire erősen felhős lesz az ég. Főként az ország déli felén várható helyenként eső. A minimumhőmérséklet mínusz 1 és plusz 6, a maximumhőmérséklet 7 és 12 fok között valószínű.
Vasárnap napközben elszórtan, estétől már csak helyenként várható eső, zápor, északon a hegyekben havas eső, hó is lehet. Sokfelé megerősödik a szél. A leghidegebb órákban 1-7 fok lehet. Napközben 6-11 fokig melegszik fel a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld
Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak
Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.
2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld
3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld
A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő
Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.

