Hírek
2019. November 19. 07:03, kedd |
Belföld
Forrás: mti
A tavalyi zárszámadásról szavaz a Ház
Az Országgyűlés keddi ülésén elfogadhatja az előző évi költségvetés végrehajtásáról szóló zárszámadást.
A heti ülés második napja reggel 9 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, amit szavazások követnek.
A képviselőknek nyolc előterjesztésről kell dönteniük: a tavalyi költségvetés zárszámadása mellett elfogadhatják az Állami Számvevőszék (ÁSZ) 2018-as beszámolóját, valamint új törvényt hozhatnak a szakképzésről.
A határozathozatalok után kilenc indítvány általános vitáját bonyolítják le. Egyebek mellett terítékre kerül az az ellenzéki javaslat, amely az alaptörvény nyolcadik módosítására irányul, az önálló közigazgatási bíráskodás alkotmányos lehetőségének megszüntetése érdekében.
Igazságügyi és pénzügyi témájú törvénymódosítások mellett szó lesz még az Iszlám Állam nevű terrorszervezet elleni fellépés további magyar részvételéről, valamint a temesvári népfelkelésről történő megemlékezésről.
A parlament szerdán, csütörtökön és pénteken folytatja munkáját, majd jövő hétfőn fejezi azt be.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

