Hírek
2011. Szeptember 01. 07:13, csütörtök |
Külföld
Forrás: OrientPress
Amerika végleg kivonul Irakból
Barack Obama amerikai elnök bejelentette, hogy az Egyesült Államok hazavezényli az Irakban maradt katonáit és befejezi a háborút.
Így év végére lezárulhat egy nem túl dicső fejezet az amerikai történelemben. Az elnök mindezt egy veteránszervezet előtt tartott beszédében ígérte meg.
A teljes globális kivonulás jegyében a jövő nyárig 33 ezer katonát fognak visszarendelni Afganisztánból és még többet az azt követő években. Tíz évvel a 2001. szeptember 11-i terrortámadásokat követően úgy tűnik, hogy az Egyesült Államok az akkor indított, és azóta sokat vitatott háborúit kezdi lezárni.
A terrortámadások után Afganisztánt Oszama Bin Laden állítólagos ott rejtőzködése miatt támadták meg. A New York-i terrortámadások megszervezéséért felelős terroristavezért azóta megölték, igaz, az amerikai szövetségesnek számító Pakisztán területén. Irakot 2003-ban pedig egy állítólagos, kamionon mozgatható vegyi fegyverek miatt támadta meg az amerikai hadsereg. Szaddam Huszein diktátor már a múlt, de a demokratikus berendezkedés nem működőképes, hiszen még mindig heti rendszerességgel fordulnak elő robbantásos merényletek.
2001 óta 6200 amerikai katona halt meg külföldi háborúkban. Obama azt ígérte, hogy a tervezett költségvetési kiadáscsökkentések nem érintik majd az amerikai veteránokat. Sőt, adókedvezményekkel ösztönzi a magánszektor munkáltatóit a leszerelő állomány foglalkoztatására.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Külföld
Az EP támogatja az orosz gáz teljes és kötelező kivezetését
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet
Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Az Európai Unió enyhít a belső égésű motorok forgalomba hozatalának 2035-től tervezett tilalmán
Az Európai Unió enyhített kedden az új gyártású belső égésű motorok - benzin- vagy dízelüzemű autók - forgalomba hozatalának 2035-től tervezett tilalmán, hogy támogassa a nehéz helyzetben lévő európai autóipart.
2025. December 15. 07:44, hétfő | Külföld
Sok embert agyonlőttek egy ausztráliai strandon egy zsidók elleni terrortámadásban
Ismeretlen fegyveresek lelőttek 11 embert, sokakat pedig megsebesítettek az ausztráliai Sydney Bondi Beach nevű híres tengerparti strandján vasárnap.

