Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2013. Január 06. 12:25, vasárnap | Belföld
Forrás: mno.hu

Bajba kerülhet az Android?

Bajba kerülhet az Android?

Meglepetés várható az okostelefonok piacán: idén elérhető lesz a Linux alapon működő operációs rendszer, az Ubuntu okostelefonokra optimalizált operációs rendszere.

Egyelőre csak a Samsung Galaxy Nexusra jön ki pár héten belül egy próbaverzió, de az Ubuntu alapítója, Mark Shuttleworth szerint folyamatos tárgyalásban állnak a mobilgyártókkal, ami kis szerencsével azt is jelentheti, hogy bizonyos időn belül elterjedhet – és népszerűvé válhat – a többi Android okostelefonon is. Azt viszont maga Shuttleworth is elismerte, hogy a nagy áttörésig nagy valószínűséggel az operációs rendszer eddigi rajongói körében lesz népszerű – olvasható a BBC honlapján.

Az első ilyen alapú készülékekre még 2014-ig várni kell, a rendszer a jövő héten debütál Las Vegasban, a Consumer Electronics Show-n. Íme egy kis előzetes, hogy milyen is lesz a grafikája és az oprendszere.

Ubuntu?

Az Ubuntu egy könnyen kezelhető, sokoldalú, látványos megjelenésű operációs rendszer. A netbookoktól a laptopokon és az asztali számítógépeken keresztül egészen az adatközpontokban lévő óriási kiszolgálókig mindenhol jól használható. A rendszer szabadon letölthető, használható, továbbadható, tanulmányozható és módosítható igény szerint.

Címkék: okostelefon, Ubuntu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld

Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld

Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani

Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.