Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2020. Október 03. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elindulhatnak az új online számlázási rendszer szoftverfejlesztései

Elindulhatnak az új online számlázási rendszer szoftverfejlesztései

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) közzétette az Online Számla 3.0 rendszer dokumentációját, amely alapján a számlázószoftverek fejlesztői megkezdhetik a fejlesztést az új adatszolgáltatási verzióhoz

- közölte az adóhatóság az MTI-vel pénteken. Mint írták, az Online Számla 3.0-ás verziója egyrészt megfelel a 2021-es adatszolgáltatással kapcsolatos jogszabályi változásoknak, másrészt az adózók számára új lehetőségeket és szolgáltatásokat tartalmaz. Az új verzió egyik előnye, hogy az adatszolgáltatás egyben elektronikus számlának minősülhet.

Az adatszolgáltatási rendszer az új verzióval erőteljesebben támogatja a vevői számlafeldolgozás informatikai folyamatait is. Az Online Számla rendszer ezzel új távlatokat nyit a cégek digitalizációjában és az egyszerűbb adminisztrációban - közölte a NAV.

A most publikált dokumentáció és a korábban közzétett sémaállományok alapján a szoftverfejlesztők elkezdhetik a fejlesztési munkálatokat, amit a NAV továbbra is támogat a GitHub fórumon keresztül, ahol a felmerült fejlesztői kérdésekre gyors válaszokkal szolgál a közlemény szerint.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: továbbra sem kérek rendőri védelmet

Nem kér rendőri személyi védelmet az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke. Magyar Péter ezt csütörtökön a Facebook-oldalán közölte.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Agrometeorológia: sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok

Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jobboldali közösség teljes megújítására van szükség

A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban.

2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld

Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is

A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni