Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2012. Július 20. 12:54, péntek | Helyi
Forrás: MTI

Erdőtűz Somogyban - körülhatárolták a 15 hektáros területet

Erdőtűz Somogyban - körülhatárolták a 15 hektáros területet

Az erdő aljnövényzete kapott lángra csütörtök délután Bánya és Bárdudvarnok között 15 hektáron; kora estére körülhatárolták a területet, de a lángokat nem tudták eloltani.

Koncz András tájékoztatása szerint 15 óra után riasztották a tűzoltókat, egy órával később pedig hármas, kiemelt fokozatú riasztást rendeltek el.

Csaknem harmincan oltják a tüzet, a kaposváriak mellett bevonták a dombóvári hivatásos tűzoltókat, a kadarkúti önkormányzati tűzoltóságot és a Kaposvári Önkéntes Tűzoltó és Életmentő Egyesületet - mondta az ügyeletes. Arról számolt be, hogy 18 órára körülhatárolták a területet, de "lefeketíteni" nem tudták, azaz a lángokat még nem sikerült eloltani.
A tűzben senki nem sérült meg, lakóházakat nem veszélyeztetett.
Koncz András elmondta továbbá, hogy csütörtökön megyeszerte mintegy tucatnyi tűzhöz riasztották őket. Tarló és lábon álló gabona, illetve aljnövényzet kapott lángra.
A tűz okáról az ügyeletes nem tudott felvilágosítást adni, mint mondta, ezt majd tűzvizsgáló állapítja meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 11:20, péntek | Helyi

Mit ér az ember? - interaktív előadás lesz a Dombóvári Művelődési Házban

Mikortól ember az ember? Miben rejlik az emberi élet értéke? Van-e olyan, hogy egyik ember élete értékesebb egy másikénál? - Többek közt ezekre a kérdésekre keresik a választ a Dombóvári Művelődési Házban.

2026. Április 15. 00:00, szerda | Helyi

A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható

Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon:

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 07. 11:33, kedd | Helyi

Veszettség elleni eboltást tartanak Dombóváron

Dombóváron az ebek 2026. évi veszettség elleni kötelező védőoltása az alábbi helyeken és időpontokban történik: