Hírek
2012. November 15. 15:58, csütörtök |
Helyi
Forrás: Dombóvári Rendőrkapitányság
Faanyagot lopott - tetten érték Szakcson
Szolgálaton kívül, pihenőnapján ért tetten egy faanyagot lopó személyt Szabó Balázs r.ftőrm körzeti megbízott Szakcson.
Az intézkedés során megállapítást nyert, hogy a 18 éves helyi férfi a faluban egy ház melléképületének fából készült válaszfalát elbontotta és megkísérelte azt eltulajdonítani.
A körzeti megbízott kérdésére elmondta, hogy nem tudja kié az ingatlan, nem kapott engedélyt a faanyag elvitelére, viszont nincs tüzelője ezért döntött úgy, hogy a tyúkól válaszfalát elbontja és elviszi.
Tekintettel arra, hogy az udvar, ahová engedély nélkül, lopási szándékkal behatolt nem volt bekerítve és az általa okozott kár a bűncselekmény értékhatárát nem éri el, így cselekménye tulajdon elleni szabálysértésnek minősül.
A fiatalembert a Dombóvári Rendőrkapitányságra előállították és szabálysértési őrizetbe vették, melynek időtartama alatt a gyorsított eljárást lefolytatták. A mai napon megtartott tárgyaláson 3 nap elzárásra büntette a bíróság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 10:16, szerda | Helyi
Cseh Tamás-est Csikóstőttősön – Ingyenes kulturális élmény július 18-án
A magyar könnyűzene egyik legmeghatározóbb alakja, Cseh Tamás dalai elevenednek meg különleges előadás keretében Csikóstőttősön. A program ingyenes, regisztrálni az onk@tolna.net címen és a 74/462-573 telefonszámon lehet.
2026. Június 22. 11:19, hétfő | Helyi
Három baleset is történt Dombóvár környékén az elmúlt hétvégén
Egy esetben könnyű sérülés, a többiben anyagi kár lett az ütközés vége.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Helyi
,, Mindenkinek van egy saját óceánja, amin egyszer át kell kelnie”
Az ember, aki átszelte a végtelent – a kaposvári MCC-ben tartott előadást Rakonczay Gábor „Ha nem életveszélyes, értelme sincs” – így látja a világot egy extrémsportoló.
2026. Június 14. 21:24, vasárnap | Helyi
Dombóvár és Simontornya között pótlóbuszok járnak
A pécsi vasútvonal karbantartása miatt Simontornya és Dombóvár között pótlóbusz jár csütörtöktől

