Városlista
2026. március 3, kedd - Kornélia

Hírek

2018. Szeptember 18. 07:08, kedd | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Felrobbant táblagép okozott pánikot a madridi metrón

Felrobbant táblagép okozott pánikot a madridi metrón

Egy felrobbant táblagép okozott pánikot a madridi metrón hétfőn - közölték a hatóságok.

A mentők tájékoztatása szerint tizenkét embert kellett ellátni a helyszínen, közülük kilencen pánikrohamot kaptak, hárman a belélegzett füsttől lettek rosszul.

Egy egyetemista diáklány táskájában robbant fel a táblagép - az első feltételezések szerint az akkumulátor túlmelegedhetett - és okozott tüzet.

A vagonban található tűzoltó készülékkel egy másik utas eloltotta a lángra kapott táskát, azonban a robbanás hangja és a füst miatt pánik alakult ki.

Több utas később újságíróknak arról számolt be, hogy nem tudták mi történt, sokan gondoltak terrortámadásra, kiabáltak, elkezdtek idegesen telefonálgatni, miközben a vagon másik végébe rohantak.

Mivel meghúzták a vészféket, a metró mintegy húsz percet vesztegelt az alagútban.

A forgalom az érintett metrószakaszon egy órára megbénult az incidens miatt.

A spanyol társadalomkutató központ (CIS) rendszeres felmérései jó ideje nem sorolják a terrorizmustól való félelmet az ország tíz fő problémája közé.

Madridban 14 évvel ezelőtt történt nemcsak a város, de az ország történetének is legsúlyosabb terrortámadása, amikor is egyszerre 11 bomba robbant fel négy különböző helyszínen, kioltva 191 ember életét, és megsebesítve több mint 1800 embert. A merényletet az al-Kaida terrorszervezet vállalta magára.

Emellett évtizedeken át lehetett tartani a Baszk Haza és Szabadság (ETA) terrorszervezet bombamerényleteitől, amely 2011-ben jelentette be, hogy felhagy a fegyveres harccal, idén pedig végleg feloszlatta magát.

Címkék: madrid, metró, táblagép

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 03. 08:00, kedd | Külföld

Robert Fico találkozót javasol az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezeték ügyében

Robert Fico találkozót indítványoz Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezetéken történő tranzit újraindításáról

2026. Március 03. 07:39, kedd | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a nagy hullám még hátravan

A \"nagy hullám még hátravan\" az Irán elleni offenzívából Donald Trump amerikai elnök szerint, aki hétfőn a CNN amerikai hírtelevíziónak nyilatkozva úgy fogalmazott: \"még nem is kezdték el igazán keményen ütni őket\".