Városlista
2026. március 3, kedd - Kornélia

Hírek

2018. Július 20. 18:01, péntek | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI archívum

Idén már 193. Anna-bál lesz Balatonfüreden

Idén már 193. Anna-bál lesz Balatonfüreden

Szombat este 193. alkalommal rendezik meg a balatonfüredi Anna-bált, melyre ötszáz vendéget várnak a szervezők az Anna Grand Hotelbe.

A Blaha utcában idén is lesz utcabál, újdonságként pedig sétakocsikázásra is lesz lehetőség a bál estéjén.

A bálozók idén is a Vaszary-villában gyülekeznek, ahonnan szombat este fél hétkor indul a menet a fél nyolckor kezdődő bálba. A Vaszary-villában akasztják a hölgyek nyakába a sorszámozott porcelánszíveket, amelyek idén Erzsébet királyné virágának színében, ibolyalilában készültek el.

A bál nyitótáncát az Anna Grand Hotel kertjében idén is a Magyar Állami Operaház balettművészei adják elő a Mendelssohn Kamarazenekar közreműködésével. Az est folyamán fellép Roby Lakatos hegedűvirtuóz is.

A vacsorát 3500 darabos, 60 millió forint összértékű, az 1930-as évekig visszanyúló Apponyi-motívumokkal díszített étkészletben tálalják. A báli menüben egyebek mellett kecsege, kacsamáj, uborkazselé, hideg őszibarack-krémleves és borjú szerepel, a desszertben pedig a nyári gyümölcsök játsszák a fő szerepet.

Az est folyamán a hagyományok szerint a résztvevők közül a közönség szavazza meg a legszebb tizenöt lányt, akik közül a zsűri választja ki a bál szépét és két udvarhölgyét. A bál királynője megújított motívumokkal díszített, egyetlen példányban készülő, Viktória-mintára épülő Royal Garden mintájú Herendi-vázát kap. Ilyen vázát küldött hivatalos nászajándékba Magyarország Vilmos herceg esküvőjére is. Az udvarhölgyek hagyományosan Rothschild- és Apponyi-mintás serlegeket kapnak. A bál szépe és két udvarhölgye vasárnap délelőtt a Kisfaludy Színpadon is bemutatkozik a közönségnek, majd sétakocsikáznak a városban.

A 193. Anna-bál díszvendége Baja városa lesz, a rendezvény fővédnöke Palkovics László innovációs és technológiai miniszter.

A bál estéjén a szomszédos Blaha utcában idén megújult kulisszák közt rendeznek utcabált, idén először lehet majd sétakocsikázni szombat este a bál szépeinek fogatain. Az érdeklődők a mezőhegyesi, a szilvásváradi és a bábolnai ménesgazdaságok fogatai közül választhatnak.

Az Anna-bált idén is számos kísérőrendezvény színesíti. A héten volt prímásverseny és idén is megrendezik az Operafüred programjait, melyek középpontjában Puccini áll. Csütörtökön az Operaház énekkara adott koncertet, pénteken az Operaház zenekarát hallhatja a közönség a Gyógy téren, vasárnap pedig a Bohémélet című operafilmet vetítik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld

Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG

4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.

2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld

Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre

Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?

2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld

Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani

Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.

2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön

Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé