Hírek
2022. December 27. 08:54, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Káosz az amerikai repülőtereken, légijáratok ezreit törölték a téli vihar miatt
Az Egyesült Államokban hétfőn is több mint 3400 légijáratot töröltek az időjárási körülmények miatt, miközben a New York állambeli Buffalo repülőterének zárlatát szerdáig hosszabbították meg.
A FlightAware szakmai portál adatai szerint a karácsonyi utazási csúcsidőszakban hétfőn a járattörlések az Egyesült Államok szinte minden repülőterét érintették, a leginkább Denver, Atlanta, Las Vegas, Seaatle, Baltimore és Chicago légikikötőit. A Southwest légitársaság járatainak kétharmada nem tudott felszállni.
A hóvihar által leginkább érintett New York állam nyugati részének központi repülőtere Buffalóban több napja nem üzemel, hétfőn már 125 centiméter hó borította a kifutópályákat, és a legújabb jelentés szerint szerdáig nem is tudják ismét működőképessé tenni.
A helyi idő alapján hétfő esti adatok azt mutatják, hogy Erie megyében 28-ra nőtt a halottak száma, ami az állam történetében minden idők legtöbb áldozattal járó időjárási katasztrófájává teszi a hóvihart.
Kathy Hochul kormányzó telefonon egyeztetett Joe Biden elnökkel az igénybe vehető szövetségi forrásokról. Az állam vezetője Buffalo városában tett látogatásán közölte, hogy a településen gyakorlatilag egyetlen tűzoltó-autó sem tud közlekedni a hóakadályok miatt, és továbbra is érvényben van a közlekedési tilalom a lakosságra.
Mark Ponocarz, Erie megye elöljárója hétfőn arra hívta fel a figyelmet, hogy még nem értek a végére az megfogalmazása szerint "életünk valószínűleg legsúlyosabb viharának". Buffalo városában és környékén több ember azért halt meg, mert a mentők nem tudták időben ellátni őket, illetve napokig otthonukban vagy autójukban rekedtek.
Az elmúlt 5 napban az Egyesült Államokban közlekedő bel- és külföldi légijáratok közül 18 700-at kellett törölni, a késést szenvedő járatok száma pedig ennek sokszorosa volt, ami igazi káoszt okozott az ünnepi közlekedésben.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 17. 10:00, péntek | Külföld
Donald Trump: tíznapos tűzszünetről állapodott meg Izrael és Libanon
Tíznapos tűzszünetről állapodott meg Izrael és Libanon - jelentette be Donald Trump amerikai elnök csütörtökön, miután egyeztetett a libanoni elnökkel és az izraeli miniszterelnökkel.
2026. Április 16. 17:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: nagyon közel van a konfliktus vége
Donald Trump szerint \"nagyon közel\" van, hogy lezáruljon az iráni konfliktus - az amerikai elnök erről a Fox Business gazdasági televíziónak adott, szerdán sugárzott interjúban beszélt.
2026. Április 15. 14:00, szerda | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: újabb tárgyalások lehetnek Iránnal a következő két nap folyamán
Donald Trump szerint újabb tárgyalások lehetnek Iránnal a \"következő két nap folyamán\" - az amerikai elnök kedden egy amerikai újságnak adott interjúban beszélt az iráni konfliktus fejleményeiről.
2026. Április 15. 11:00, szerda | Külföld
Zelenszkij: április végéig befejezik a Barátság kőolajvezeték javítását
Április végéig befejezik az ukrán szakemberek az orosz támadásban megrongálódott Barátság kőolajvezeték javítását

