Hírek
2018. Január 18. 05:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Kislányt és nagymamáját gázolt halálra Tiszaújvárosban, három évet kapott
Három év letöltendő fogházbüntetésre ítélte és négy évre eltiltotta a közúti járművezetéstől a Miskolci Törvényszék szerdán azt a lengyel kamionsofőrt,
aki járművével Tiszaújvárosban egy zebrán halálra gázolt egy kislányt és nagymamáját - tájékoztatta a másodfokú bíróság az MTI-t.
A közlemény szerint a bíróság helybenhagyta a Tiszaújvárosi Járásbíróság ítéletét, amely megállapította, hogy a vádlott 2015 szeptemberében a kamionnal egy tiszaújvárosi szervizút kereszteződésében jobbra kanyarodva nem adott elsőbbséget a kijelölt gyalogátkelőhelyen közlekedőknek.
A gyermek édesanyjának sikerült elkerülnie a balesetet, de a 17 hónapos kislányt és a babakocsit toló 52 éves nagymamát elgázolta a kamion. Mindketten a helyszínen meghaltak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld
Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak
Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.
2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld
3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld
A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő
Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.

