Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2011. Október 12. 07:17, szerda | Belföld
Forrás: OrintPress

Korábban kapnak pénzt októberben a nyugdíjasok

Korábban kapnak pénzt októberben a nyugdíjasok

Az októberi nyugdíjat a vártnál 3-4 nappal korábban szállítja ki a Magyar Posta, amely a 2011. évi nyugdíj-kifizetési naptárban eredetileg október 31-ét jelölte meg nyugdíj-kifizetési napként, az azonban vasárnap lesz.

Az utalványok kifizetését a pihenőnappá kijelölt időpont előtt kell elvégezni - írja a hvg.hu.

A Magyar Posta a 2011. évi nyugdíj-kifizetési naptárban eredetileg október 31-ét jelölte meg nyugdíj-kifizetési napként, mivel a nyugellátások kifizetési munkálatainak előkészítése során még nem állt rendelkezésükre a Nemzetgazdasági Miniszter azon rendelete, amelyben az idei munkaszüneti napok körüli munkarendet jelölik ki.

Mivel október 31. pihenőnap, az e napon esedékes járandóságok kifizetésére végül más időpontokat jelölt ki a Magyar Posta: az október 31-i kifizetésben érintett nyugdíjasok számára az utalványaik kifizetését a pihenőnappá kijelölt időpont előtt kell elvégezni.

Azok a kézbesítő posták, akik az ütemezés alapján október 31-én kifizetést teljesítenének, az e napon esedékes ellátások kézbesítését október 27. és 28. kifizetési napokra ütemezték át. Akinek a nyugdíj-kifizetési naptár szerint október 31-én esedékes a nyugdíja, a korábban történő kifizetés időpontjáról a kézbesítőjétől, illetve a lakóhelyén illetékes kézbesítő postahelyen kaphat információt.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak

Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom

2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld

A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő

Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.