Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2021. Április 25. 06:34, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Kormányszóvivő: közös siker a teraszok megnyitása

Kormányszóvivő: közös siker a teraszok megnyitása

A vendéglátóhelyek teraszainak megnyitása közös siker, amiért köszönet illet mindenkit - mondta szombati videóüzenetében a kormányszóvivő.

Szentkirályi Alexandra szerint a vendéglátósok nagyon várták már ezt a pillanatot, a kormány pedig mellettük állt mindig, hiszen bértámogatást biztosított a munkahelyek megtartása érdekében a koronavírus-járvány alatt. A juttatás áprilisban és májusban is jár a teljes hónapra.

Elmondta, megkönnyítették a teraszok létesítést, és közterülethasználati díjat sem kell fizetni utánuk egész évben.

A szombati nyitás annak köszönhető, hogy 3,5 millióan már megkapták a koronavírus elleni oltást, a 4 milliós határ elérésekor pedig "újra vissza tudunk kapni valamit a szabadságunkból" - hangsúlyozta a kormányszóvivő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak

Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom

2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld

A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő

Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.