Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2021. Július 09. 08:43, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Maszk nélkül is látogathatók a református templomok

Maszk nélkül is látogathatók a református templomok

Maszk nélkül is látogathatók a református istentiszteletek és egyházi rendezvények - olvasható a Magyarországi Református Egyház zsinata elnökségi tanácsának csütörtöki, az MTI-hez eljuttatott közleményében.

Azt írták: örömmel állapítják meg, hogy javul a járványhelyzet Magyarországon. Ugyanakkor az elnökségi tanács arra kéri a református gyülekezeteket, hogy az egyházi élet szervezésében kövessék a mindenkori kormányzati előírásokat, azok akár enyhítést, akár szigorítást jelentenek.

Kitértek arra is: lelkipásztoraiktól és hitoktatóiktól "elvárható, hogy védettséggel rendelkezzenek", ezért nyomatékosan kérik, hogy aki a "szolgálattevők közül" még nem oltatta be magát, tegye meg.

Címkék: maszk, református, templom

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld

Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld

Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani

Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.