Városlista
2026. március 3, kedd - Kornélia

Hírek

2011. Október 28. 07:45, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Még mindig nem vesszük komolyan az alkohol káros hatásait

Még mindig nem vesszük komolyan az alkohol káros hatásait

A brit Egészségügyi Minisztérium évek óta harcol az alkoholfüggőség ellen. Ennek ellenére az egészségügyi miniszter, Anne Milton szerint az emberek nem veszik komolyan, hogy az italozás károsítja az egészségüket.

A világ szinte minden táján problémát okoz az alkoholfüggőség és az, hogy sok ember nem ismer mértéket az alkoholfogyasztásban. Pedig az italozás nagy mértékben károsítja az egészséget, és több komoly betegség kialakulásához is hozzájárulhat - írja a BBC.

Éppen ezért több állam kormánya is lépések tett már annak érdekében, hogy visszaszorítsa az alkoholfogyasztást. A szakértők azonban elmondták: az emberek a figyelmeztető kampányok és felhívások ellenére sem veszik komolyan a rájuk leselkedő veszélyeket.

A britek jelenleg azt fontolgatják, hogy az alkoholfogyasztás visszaszorítása érdekében minimum árat szabnak az alkoholtartalmú italoknak - az egészségügyi miniszter azonban elmondta: a lépés valószínűleg nem lenne teljesen legális. Éppen ezért olyan lépések bevezetésére kell koncentrálni, amelyek nem sértik a fogyasztók jogait, ugyanakkor segítenek az egészséges életmódra való áttérésben.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld

Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG

4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.

2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld

Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre

Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?

2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld

Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani

Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.

2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön

Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé