Hírek
2012. Május 07. 14:19, hétfő |
Sport
Forrás: STOP / hvg.hu
Meghalt egy magyar hegymászó a Himalájában
Elhunyt Horváth Tibor hegymászó, a 8091 méter magas Annapurna meghódítására indult magyar expedíció tagja. Horváth Tibort feltehetően jéglavina sodorta el ereszkedés közben - közölte a hvg.hu.
Életét vesztette Horváth Tibor, a 2012-es Magyar Annapurna Expedíció egyik hegymászója - áll a "Magyarok a világ nyolcezresein" expedíció hivatalos közleményében.
Horváth Tibor a közlemény szerint május 5-én délelőtt visszaindult az alaptábor felé a 6800 m-es felső III-as táborból. A II-es tábor felett lévő (az egész útvonal legveszélyesebb részének számító) kuloárból jelentkezett rádión délután 4 órakor - írják. Horváth ekkor elmondta, hogy halad a kettes tábor felé, rossz látási viszonyok mellett és olykor mellig érő friss hóban. Arról is beszámolt, hogy a korábban ott lévő fix kötél egy szakasza hiányzik, ezt valószínűleg a gyakori lavinák szakították le, ám mindemellett bizakodó volt a továbbhaladást illetően.
Horváth Tibor nem érte el a II-es tábort, és nem jelentkezett többé rádión sem. A jelzett területek átvizsgálása hétfő reggelre megtörtént, és egyértelműen megállapítható, hogy egy jéglavina az alsó kötélszakaszt is leszakítva Tibort elsodorhatta és maga alá temethette - szól a hivatalos közlemény.
hvg.hu / STOP
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 08:51, szombat | Sport
Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat
A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.
2025. December 06. 08:50, szombat | Sport
Kós Hubert győzött 100 méteres hátúszásban a US Openen
Kós Hubert nyerte a 100 méteres hátúszás pénteki döntőjét a texasi Austinban zajló US Openen.
2025. December 06. 08:49, szombat | Sport
Női kézilabda-vb - A japánok elleni döntetlennel negyeddöntőbe jutott a magyar válogatott
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.

