Hírek
2022. Május 13. 06:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Négyezren fordultak influenza miatt orvoshoz a múlt héten
A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentése szerint május 2-8. között 4200-an fordultak orvoshoz influenzaszerű megbetegedéssel, ez 27 százalékkal kevesebb beteget jelent, mint az azt megelőző héten
- közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtökön.
Az elmúlt héten (18. hét) a betegek 24 százaléka gyerek, 35,8 százaléka 15-34 éves felnőtt volt. A 35-59 évesek korcsoportjába tartozott a betegek 30,4 százaléka, 9,8 százalékuk pedig a 60 éven felüliek közül került ki.
Közölték azt is: a múlt év 40. hete és ez év 18. hete között 1489 vizsgálati anyagot dolgoztak fel az NNK laboratóriumában, ezek közül 319 esetben igazolták influenza A vírust. Száznegyvennyolc megbetegedés hátterében légúti óriássejtes vírus (RSV), harminc esetben adenovírus-, százhét esetben koronavírus-fertőzés állt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld
Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak
Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.
2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld
3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld
A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő
Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.

