Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2012. Május 30. 21:00, szerda | Helyi
Forrás: Nagyné Tóth Erzsébet/Kaposszekcsői Közösségi Ház

Nemzetiségi zene és tánc a szekcsői pünkösdvasárnapon

Nemzetiségi zene és tánc a szekcsői pünkösdvasárnapon

Nemzetiségi napot rendezett a Kaposszekcsői Német Nemzetiségi Önkormányzat a község német testvértelepüléséről érkezett küldöttség részvételével. A műsorban a helyi fúvósok mellett vendégelőadók léptek fel.

Május 27-én délután a Violinkulcs Kulturális Egyesület Zenekara pezsgő ritmusokkal várta a közönséget, amelynek soraiban ott voltak Kaposszekcső németországi testvértelepülése, Bietigheim küldöttségének tagjai is.

Pfeiffer Jánosné köszöntője után a bonyhádi „Kränzlein” tánccsoport lépett a színpadra hagyományos sváb táncokat bemutatva. Utánuk a nagymányoki Német Tibor citerán játszott és régi német nyelvű népdalokat énekelt, amelyben a közönség is sokszor a segítségére volt.

Az énekek után újra a bonyhádi táncosok népesítették be a színpadot. Vidám táncaiktól mindenki jókedvre derült. A program zárásaként ismét a Violinkulcs játszott polkákat, indulókat.

Ezen a szép délutánon Pfeiffer Jánosné zárszava után Siegbert Kühn, a Bietigheim-Kaposzekcső Baráti Társaság elnöke köszönte meg a színvonalas műsort, a kaposszekcsőiek barátságát kiemelve az élő testvértelepülési kapcsolat fontosságát.

Nagyné Tóth Erzsébet további fotóiért kattintson a lenti képre!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 10:16, szerda | Helyi

Cseh Tamás-est Csikóstőttősön – Ingyenes kulturális élmény július 18-án

A magyar könnyűzene egyik legmeghatározóbb alakja, Cseh Tamás dalai elevenednek meg különleges előadás keretében Csikóstőttősön. A program ingyenes, regisztrálni az onk@tolna.net címen és a 74/462-573 telefonszámon lehet.

2026. Június 22. 11:19, hétfő | Helyi

Három baleset is történt Dombóvár környékén az elmúlt hétvégén

Egy esetben könnyű sérülés, a többiben anyagi kár lett az ütközés vége.

2026. Június 17. 09:00, szerda | Helyi

,, Mindenkinek van egy saját óceánja, amin egyszer át kell kelnie”

Az ember, aki átszelte a végtelent – a kaposvári MCC-ben tartott előadást Rakonczay Gábor „Ha nem életveszélyes, értelme sincs” – így látja a világot egy extrémsportoló.

2026. Június 14. 21:24, vasárnap | Helyi

Dombóvár és Simontornya között pótlóbuszok járnak

A pécsi vasútvonal karbantartása miatt Simontornya és Dombóvár között pótlóbusz jár csütörtöktől