Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2019. December 12. 09:58, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Nőtt a szálláshelyek forgalma

Nőtt a szálláshelyek forgalma

Októberben a külföldi vendégek száma 9,2, százalékkal, a kereskedelmi szálláshelyeken eltöltött vendégéjszakák száma 10,3 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit.

A belföldi vendégek száma 3,4 százalékkal nőtt, a vendégéjszakáké 0,8 százalékkal csökkent. Összességében a vendégek száma 6,2 százalékkal, a vendégéjszakák száma 4,9 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit – jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A kereskedelmi szálláshelyek összes bruttó árbevétel folyó áron 9,8 százalékkal, ezen belül a szállásdíjbevétel 9,9 százalékkal emelkedett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: továbbra sem kérek rendőri védelmet

Nem kér rendőri személyi védelmet az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke. Magyar Péter ezt csütörtökön a Facebook-oldalán közölte.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Agrometeorológia: sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok

Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jobboldali közösség teljes megújítására van szükség

A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban.

2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld

Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is

A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni