Hírek
2025. Április 05. 08:01, szombat |
Sport
Forrás: MTI
Sportlövő vk - Péni István összetett puskában aranyérmes Buenos Airesben
Péni István aranyérmet nyert a férfi puskások 50 méteres összetett számában a sportlövők Buenos Aires-i világkupaversenyén.
A magyar szövetség tájékoztatása szerint a 3x20 lövéses viadal alapversenyében Péni és a szám másik magyarja, Pekler Zalán sem remekelt, előbbi 587, utóbbi pedig 586 kört ért el, ám hatodik és hetedik helyen így is bejutottak a fináléba, melyben az újpestiek világ- és Európa-bajnok klasszisa márkiválóan lőtt.
A döntőt 15 fekvő testhelyzetű lövéssel kezdték, majd 15 térdelő testhelyzetűvel folytatták. Az első és a második szakasz után is a kínai Tien Csia-ming vezetett, Péni azonban az álló lövések előtt csupán egyetlen tized hátránnyal állt a második helyen, majd gyorsan átvette a vezetést, melyet folyamatosan növelni tudott, így végül 461 körös eredménnyel diadalmaskodott a 458,8 körrel záró kínai riválisa előtt.
Pekler Zalán 413 körrel hatodik lett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 01. 15:00, vasárnap | Sport
Szoboszlai gólpasszt adott, hétgólos meccset nyert a Liverpool
A Szoboszlai Dominikkal és Kerkez Milossal felálló címvédő Liverpool hazai pályán 5-2-re legyőzte a bennmaradásért küzdő West Ham Unitedet szombaton az angol labdarúgó Premier League 28. fordulójában.
2026. Február 27. 07:14, péntek | Sport
Európa-liga - Kétgólos hazai sikerével nyolcaddöntős a Ferencváros
A Ferencváros 2-0-ra legyőzte a vendég Ludogorecet a labdarúgó Európa-liga rájátszásának első körös visszavágóján, csütörtökön, ezzel 3-2-es összesítéssel továbbjutott a nyolcaddöntőbe.

