Hírek
2020. December 12. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Vírustagadókkal szemben indult nyomozás
Vírusszkeptikus tartalmak hangadóinál tartott házkutatást a rendőrség - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szóvivője az operatív törzs pénteki online sajtótájékoztatóján.
Gál Kristóf elmondta: a rendőrség folyamatosan figyeli a vírustagadó, vírusszkeptikus cikkeket, közléseket, állításokat, és amennyiben felmerül, hogy a közlés jogszabályba ütközik, eljárást indít.
Mint mondta, a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda több hete indított eljárást egy ilyen ügyben, és pénteken négy olyan személyhez köthető helyszínen tartottak házkutatást, akik "a vírusszkeptikus tartalmak hangadói". A rendőrség az eljárást rémhírterjesztés miatt folytatja, de felmerül a hatósági rendelkezés elleni uszítás büntette is - tette hozzá.
A Gál Kristóf által meg nem nevezett vírusszkeptikus hangadók egyike vélhetően Gődény György, ugyanis Facebook-oldalán a magát Doktor Gődénynek nevező férfi felesége azt közölte: "hajnalban megszálltak bennünket, majd házkutatás és lefoglalás után Gyurit elvitték a magukat +nemzetinek+ mondó nyomozóiroda emberei".
A szóvivő a továbbiakban beszámolt arról, hogy csütörtökön a maszkviselési szabályok megszegése miatt országszerte 187, a járványügyi készültség óta pedig 12 457 emberrel szemben intézkedtek.
A közterületi maszkviselés elmulasztása miatt 162 intézkedés történt; 25 esetben figyelmeztettek, 68 helyszíni bírságot szabtak ki és 69 feljelentés tettek - sorolta.
Tömegközlekedési eszközön 12, bevásárlóközpontokban pedig 13 szabályszegés történt - fűzte hozzá.
A szigorító intézkedések bevezetése óta 597 intézkedés történt a kereskedelmi egységekre, közösségi terekre és szálláshelyekre vonatkozó maszkviselési előírás megszegése miatt. A tulajdonos vagy üzemeltető szabályszegése miatt 161 alkalommal, a vásárlókkal szemben pedig 436 esetben kellett fellépniük a rendőröknek - ismertette.
Ugyanakkor a kijárási korlátozás megszegése miatt az elmúlt 24 órában 287, az intézkedés bevezetése óta pedig immár 11 699 emberrel szemben kellett intézkedni - tette hozzá.
Arról is beszámolt, hogy a tranzitszabályok megsértése miatt 72 újabb átutazót bírságoltak meg, szeptember óta pedig 7260-at.
Végül közölte, hogy a rendőrök az elmúlt 24 órában 16 818 alkalommal ellenőrizték a házi karantén betartásának szabályait, illetve 6681 újabb hatósági házi karantént rendeltek el. Jelenleg 49 524 ember van elkülönítve, akik közül 3999-en használják az ellenőrzésre kifejlesztett mobilapplikációt - mondta Gál Kristóf.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

