Hírek
2022. Augusztus 15. 18:09, hétfő |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Visszaáll az eredeti menetrend a szobi vonalon
Keddtől visszaáll az eredeti menetrend a szobi vonalon - közölte a MÁV Zrt. hétfőn az MTI-vel.
Nagymaros és Szob között mindkét vágányon közlekedhetnek a személyszállító vonatok, vagyis visszaáll az eredeti menetrend a Budapest-Vác-Szob vonalon augusztus 16-ától - tudatta a cég.
A MÁV közölte: a Technológiai és Ipari Minisztérium kérésének eleget téve, eszközök és szakemberek átcsoportosításával, felgyorsította a helyreállítást.
A Nagymaros és Szob közötti szakasz a június 9-ei esőzés miatt kialakult sár- és kőlavinában rongálódott meg a Dömösi átkelésnél, Nagymaros és Zebegény között.
A biztonságos vasúti közlekedés érdekében a vasúttársaság időszakosan eltávolítja az esőzések során legördülő talajt és sziklákat a támfal mögül a Nagymaros-Zebegény közötti szakaszon. A Szent Mihály-hegynél lévő területet sziklaőr figyeli - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 17. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: továbbra sem kérek rendőri védelmet
Nem kér rendőri személyi védelmet az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke. Magyar Péter ezt csütörtökön a Facebook-oldalán közölte.
2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld
Agrometeorológia: sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok
Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: a jobboldali közösség teljes megújítására van szükség
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban.
2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld
Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is
A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni

