Hírek
2016. Szeptember 28. 14:16, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Zsarolással vádol egy 16 éves gyöngyösi iskolást az ügyészség
Folytatólagosan, súlyos fenyegetéssel elkövetett zsarolás bűntettével vádol egy 16 éves gyöngyösi fiút az Egri Járási és Nyomozó Ügyészség - tájékoztatta a Heves megyei főügyész szerdán az MTI-t.
Szalóki Zoltán közleményében felidézte: a 16 éves vádlott és a nála fiatalabb barátja február utolsó napján, a délelőtti tanítás egyik szünetben az egyik gyöngyösi általános iskola lépcsőjén megállította a gyermekkorú sértettet, akit a közeli mosdóba vittek, és ott - miközben lökdösték és rugdosták - közölték vele, hogy másnapra hozzon nekik ötezer forintot, különben meg fogják verni.
A fiú több részletben átadta nekik a spórolt pénzét, ám mivel a fenyegetések nem szűntek meg, a sértett - félelmében - otthon a szülei pénzét vette el azért, hogy azt adja oda a zsarolóinak.
Előfordult, hogy a két elkövető az egyik szünetben az iskolai italautomatánál bántalmazta a sértettet, akinek a fejét nekiszorították a gépnek, miközben a kezét hátracsavarták, és azzal fenyegették, hogy ha nem viszi a pénzt, akkor "meghal". A nyilvánosan elkövetett bántalmazásnak egy tanár közbelépése vetett véget.
Néhány nap múlva a fiú a szüleinek is beszámolt a megpróbáltatásairól, bevallotta nekik, hogy a fenyegetések hatására több ezer forinttal meglopta őket. A szülők ezután fordultak a rendőrséghez.
Az Egri Járási és Nyomozó Ügyészség a fiatalkorú elkövetőt folytatólagosan, súlyos fenyegetéssel elkövetett zsarolás bűntettével vádolja, és indítványozta, hogy a bíróság próbaidőre felfüggesztett, fiatalkorúak börtönében letöltendő szabadságvesztésre ítélje. A próbaidő tartamára pedig rendelje el a pártfogói felügyeletét, valamint 35 ezer forint erejéig alkalmazzon vele szemben vagyonelkobzást is. A zsaroló fiatal gyermekkorú társa esetében gyámhatósági intézkedéseket kezdeményezett az ügyészség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld
Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak
Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.
2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld
3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld
A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő
Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.

